TÜRK TELEKOM

4n5G Bir İletişim Serüveni

4n5G Bir İletişim Serüveni

Geçmişten günümüz 4.5G teknolojisine varan serüven


İki asıra yaklaşan kurumsal geçmişiyle ülkemizin iletişim alanındaki tarihsel dönüşümlerinin baş aktörü olan Türk Telekom, en yeni mobil internet tekonolojisi 4.5G lansmanında ajansımızdan Türkiye’deki iletişimin hem geçmişini hem de geleceğini temsil eden kurum imajı için bir çalışma istedi.

İletişim tarihine tanıklık etmiş değerli tiyatrocu Jeyan Mahfi Tözüm’ün sunumu ve Batesmotelpro’nun canlandırmalarıyla izleyenleri bir yolculuğa çıkardığımız ‘4N5G-Bir İletişim Serüveni’ filmimizde ülkemize telefonun ilk geldiği dönemlerden, çevirmeli ağların hayatımıza girdiği günlere neler deneyimlediğimizi eğlenceli bir üslupla işledik. Bu bölümlerin ardından 4.5G teknolojisinin hayatımızı nasıl değiştireceğini anlatarak ve gelecekte bizi hangi teknolojik yeniliklerin beklediğine dair ipuçları verdik.


Serüvenin sonundaki mutluluk


Sosyal medyada büyük beğeni toplayan filmimiz 3.000.000 üzerinde izlendi ve sadece Facebook’ta 30.000 beğeni aldı. Bunun yanında sosyal medya fenomenlerinin paylaşımları ile daha geniş kitlelere ulaşan ‘4N5G – Bir İletişim Serüveni’ bu paylaşımlarla 9.000.000 erişim aldı. Yerel basında da büyük ilgi gören filmimiz birçok haber portalına konu oldu. Hakkında sosyal medyada birbirinden eğlenceli yorumlar yapılan filmimiz, hem geçmişe dair nostaljik dakikalar yaşattı, hem de yeni jenerasyona iletişim tarihimiz hakkında birbirinden eğlenceli bilgiler verme misyonunu üstlenerek yeni mobil teknolojisi 4.5G’yi geniş kitlelere tanıtmış oldu.